پرده آشپزخانه

خیره کننده ترین پرده های آشپزخانه

آشپزخانه از جمله نقاطی از منزل است که زیبایی ان همیشه برایمان مهم است. همه ما می دانیم از اصلی ترین عناصری که باعث می شود یک آشپزخانه شیک و تر و تمیز داشته باشیم، انتخاب پرده مناسب است. زمان زیادی برای پخت و پز یا سرو غذا در آشپزخانه هستیم بنابراین مهم است که این محیط را به زیبایی آراسته کنیم. مگر ما چند بار زندگی می کنیم؟ شما در زمینه پرده آشپزخانه چقدر اطلاعات دارید؟ می دانید که چه نوع پرده هایی می توانید برای آشپزخانه تان استفاده کنید؟

نگاهی به جست و جوهای گوگل نشان می دهد که افراد به دنبال بهترین پرده ها هستند. مدل پرده های جدید 2021 چیست؟ پرده های فانتزی آشپزخانه چگونه است؟ مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای چیست؟ این سوالات که به کرات در موتورهای جست و جو سرچ می شود نشان از اهمیت پرده ی آشپزخانه دارد.

بر آن شدیم تا در این مطلب از پرده ی پرک، اطلاعات خوب و مفیدی برای انتخاب پرده آشپزخانه در اختیار شما قرار می دهیم. ابتدا خیالتان را راحت می کنیم که فکر نکنید شما باید یک طراح دکوراسیون یا پرده باشید تا بتوانید پرده مناسب خود را انتخاب کنید. کارشناسان ما در تمامی مراحل بررسی سایز، انتخاب پارچه و مدل، دوخت و نصب همراه شما هستند. داشتن اطلاعات بیشتر باعث می شود خودتان هم تا حد زیادی متوجه شوید که چه انتخابی مناسب است و فضای شما را جذاب تر نشان می دهد. تمامی عکس هایی که در این مطلب می بینید از نمونه هایی است که توسط تیم ما برای مشتریان خوب مان اجرا شده است.

تاثیر پرده آشپزخانه بر دکوراسیون

 

فضای آشپزخانه باید دلنشین و زیبا باشد. یک پرده مناسب هم در کنار دیگر عناصر مهم، می تواند زیبایی این فضا را دو چندان کند. تصور کنید که هیچ پرده ای روی پنجره های آشپزخانه نصب نشده است چه حسی دارید؟ حسی شبیه به خالی بودن و کمبود یک چیز مهم. از آن بدتر اگر پرده انتخابی پرده مناسبی نباشد قطعا دلمان نمی خواهد به سمت پنجره حتی نگاهی بیاندازیم.

در انتخاب پرده مناسب باید این نکته را در نظر بگیرید که آشپزخانه تان با چه سبکی از دکوراسیون تزئین شده است؟ چه رنگ هایی در این فضا بیشتر دیده می شود؟

احتمالا مطالب زیادی خوانده اید و یا خواهید خواند اما باز هم مطمئن نیستید که چه پرده ای برای آشپزخانه تان مناسب است. این موضوع طبیعی است و نگران نباشید. همان طور که گفتیم کارشناسان ما در پرده پرک از انتخاب پارچه تا طرح و مدل دوخت و سپس دوخت و نصب پرده آشپزخانه در کنار شما هستند. می توانید مدل پرده های جدید 2021 را بررسی و انتخاب نمایید.

ویژگی های پرده های فانتزی آشپزخانه و انواع دیگر

مطمئنا پرده آشپزخانه با پرده دیگر محیط های منزل متفاوت است. مثلا در اتاق خواب برایمان مهم است که رنگ پرده باعث برهم خوردن آرامش مان هنگام خواب نباشد. در آشپزخانه می توانید از رنگ های تندتر و شادتر استفاده کنید تا حتی روی اشتهایتان یا فعالیت تان تاثیر مثبتی بگذارد و به شما انرژی بدهد.

 

 • در اشپزخانه آشپزی می کنید و بخارغذا همیشه وجود دارد. در نظر داشته باشید که آشپزخنه هیچ وقت یک محیط خشک نیست و از این نظر با پذیرایی و دیگر نقاط خانه متفاوت است. پرده انتخابی شما باید به راحتی قابل شست و شو باشد. البته علاوه بر این، آلودگی ها از بیرون هم پرده را کثیف می کند. اولویت اول این است که بتوانید پرده را همیشه تمیز نگه دارید و پس از آن زیبا هم باشد. مثلا پرده مخمل شیک و زیبا است اما به آسانی نمی توان لکه های چربی و.. را از روی آن تمیز کرد. مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای هم می تواند انتخاب خوبی باشد.
 • پرده های نزدیک فر یا اجاق گاز قطعا بوی غذا را به خود می گیرند. تنها راه چاره این است که پرده ها را مرتبا شسته  و دوباره آویزان کنید. البته جنس پارچه هم می تواند در میزان جذب بو اثرگذار باشد.
 • حواستان باشد که پرده اشتعال پذیر برای آشپزخانه انتخاب نکنید. به هر حال دور از انتظار نیست که باد باعث شود پرده به شعله اجاق گاز نزدیک شده و بسوزد. البته باید فاصله استاندارد پرده تا اجاق گاز را رعایت کنید و از پرده بندها هم استفاده نمایید.
 • دیگر نکات حائز اهمیت عبارتند از :

   

  • بسته به این که جنس پارچه شما چیست، گرما و هوای آشپزخانه باعث می شود پرده ها پس از مدتی رنگ و ظاهر اولیه را نداشته باشند البته این موضوع هم به جنس پرده بستگی دارد. مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای از این نظر دردسر کمتری دارد.
  • شما تا چه حد نور را برای آشپزخانه تان دوست دارید؟ برای پرده های فانتزی آشپزخانه و دیگر انواع این پرده ها باید حواستان به نور باشد.  نوع پارچه، طرح و حتی چگونگی نصب آن تعیین می کند که چه میزان نور وارد آشپزخانه شود. سعی کنید جلوی ورود نور طبیعی به داخل آشپزخانه را نگیرید. نور علاوه بر زیبایی ای که دارد برای سلامتی تان هم لازم است. احتمالا شما به حفظ حریم خصوصی تان هم فکر می کنید، در این مورد هم پرده یا شیشه های آینه ای به کمک شما می آید. پرده ها کمک می کنند که اشعه آفتاب به صورت مستقیم به داخل نتابد. همان طور که می دانید اشعه مستقیم آفتاب می تواند مضر باشد و حتی برروی رنگ فرش و وسایل هم تاثیر بگذارد. علاوه بر این ها حواستان به گل و گیاهانی زیبایی که در آشپزخانه دارید هست؟ قطعا گیاهان به نور مناسب احتیاج دارند.
  • بارها پیش می آید که بخواهید پرده آشپزخانه تان را بشویید. وقتی پارچه سبکی برای این پرده انتخاب کنید قطعا راحت تر شسته می شود نسبت به حالتی که پارچه سنگینی دارد. پرده آشپزخانه شما می تواند یک پرده خاص و شیک باشد که تمامی نکات لازم هم در آن رعایت شود. انواع مدل پرده های جدید 2021 می تواند پارچه های متفاوتی داشته باشد.
  • رنگ ها در زیبایی فضا نقش بسیار گسترده ای دارند. رنگ روشن فضا را وسیع تر نشان می دهد و رنگ تیره برعکس. ممکن است آشپزخانه شما تم تیره ای داشته باشد یا این که شاد و رنگارنگ باشد. در هر صورت یک پرده روشن انتخاب مناسبی به نظر می آید. پرده روشن به نور هم اجازه می دهد که وارد شود. قرار است که در اشپزخانه با عزیزان تان وقت بگذرانید پس خوب است که به همه نکات توجه داشته باشید.

   

  هم چنین در مورد پرده های فانتزی آشپزخانه و دیگر پرده ها به نکات زیر هم دقت کنید

   

  • در مورد طرح پرده انتخاب با خودتان است. پرده شما می تواند ساده یا طرح دار باشد. سعی کنید در آشپزخانه تعادل برقرار کنید مثلا اگر فضا ساده و خنثی است از پرده طرح دار استفاده کنید. به نظر شما دیواری که طرح دار است یک پرده ساده می طلبد یا یک پرده که باز هم طرح دار باشد؟ قطعا انتخاب پرده ساده انتخاب با سلیقه تری است. اگر محیط را بیش از اندازه شلوغ کنید ذهن تان درگیر می شود. از طرفی خالی بودن و سادگی بیش از حد هم حس خوبی به ما نمی دهد.
  • به ماندگاری پرده توجه کنید. جنس پارچه، میزان شت و شو، نحوه نظافت و.. از جمله مسائلی است که بر روی ماندگاری پرده تاثیر می گذارد. این که هر چند وقت یک بار می خواهید پرده های آشپزخانه را تعویض کنید موضوعی است که کاملا به خودتان مربوط است. مسلما پارچه های مقاوم تر زمان بیشتری می توانند سالم بمانند. نکته ای که در این مورد به شما کمک می کند این است که پرده هر چه قدر از محل عبور و مرور دور باشد دیرتر هم کثیف می شود. پرده آشپزخانه اگر تا روی زمین ادامه داشته باشد مطمئنا زودتر کثیف می شود چون کف آشپزخانه از فضاهایی است که به سرعت کثیف می شود. مدل پرده های جدید 2021 می تواند بلند یا کوتاه باشد و این به خود شما بستگی دارد.

   

  نوع پنجره، محل نصب و گردگیری هم مهم است

   

  • اگر پرده قرار است روی پنجره ای نصب شود که مداوما باز و بسته می شود خوب است که پرده را کاملا بلند در نظر نگیرید . انتخاب پره بلند در چنین حالتی می تواند خطر آتش سوزی را هم به دنبال داشته باشد. البته می توانید با بستن پرده ها به طرفین مانع اتفاقات این چنینی شوید. با انواع مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای آشنا هستید.
  • اگر پرده به میز ناهارخوری نزدیک است می توانید پرده را بلندتر در نظر بگیرید تا به زیبایی بیشتر فضا کمک شود. البته این موضوع کاملا سلیقه ای است.
  • پرده های آشپزخانه را مرتبا گردگیری کنید. با این کار احتیاج به شست و شو در فواصل طولانی تری ایجاد می شود و در نتیجه پرده هایتان نو و تمیز باقی می ماند. دقت کنید که آلوده ماندن پرده از این شست و شو تا شست و شوی بعدی می تواند باعث آلرژی هم بشود. در هر صورت گرد و غبار بیرونی و آلودگی های داخل آشپزخانه باعث کثیف شدن پرده ها می شود. پرده های فانتزی آشپزخانه و هم چنین دیگر انواع پرده آشپزخانه از نظر شست و شو مهم است.
  • پارچه های پنبه ای برای پرده استفاده می شود اما انتخاب خوبی نیست. این پارچه ها خیلی سریع بوی غذا را به خود گرفته و به شست و شو احتیاج پیدا می کند. شاید بهتر باشد اگر به پارچه های پنبه ای علاقه مند هستید ان ها را برای دیگر نقاط خانه استفاده نمایید.
  • من عاشق پنجره هایی هستم که بالای سینک ظرفشویی یا اطراف ان قرار دارند. شما چطور؟ اگر چنین پنجره ای دارید فرصت خوبی است تا با یک انتخاب خوب، زیبایی این پنجره را دو چندان کنید کافی است طرح و مدل خاص خود را در نظر بگیرید و حواستان به میزان نور هم باشد. در مدل پرده های جدید 2021 پرده های خاص و شیکی می توانید پیدا کنید. کارشناسان ما هم در کنار شما هستند.

   

  به دنبال مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای هستید؟ این نوع از پرده ها هم بریا آشپزخانه ها مرسوم است.

 • پرده کانتری برای آشپزخانه

   

  می دانید منظور از پرده کانتری چیست؟ به سبکی در هر منطقه که تمامی فرهنگ ان ها از جمله دکوراسیون را شامل می شود کانتری گفته می شود. در حقیقت ما در این مطلب وقتی می گوییم کانتری منظور دو مدل است. اولی بومی مناطق امریکایی است و دومی بومی مناطقی از کشور خودمان. پرده های فانتزی آشپزخانه می تواند در انواع مختلفی تولید شود.

  در سبک کانتری اصلی که بسیار هم مورد توجه همه قرار دارد و در بیشتر آشپزخانه ها دیده می شود پرده ای ساده را می بینیم که به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. شما می توانید به راحتی این پرده را تعویض کنید. البته دقت کنید که این پرده ها در کنار ساده بودن می تواند شیک و فاخر هم باشد. برخی از مدل های کانتری ان قدر ساده است که می توانید آن را در آشپزخانه و اتاق خواب یا هر مکان دیگری نصب کنید. دقت کنید برای هماهنگی خوب است که ساختار منزل تان با این سبک پرده هماهنگ باشد. داشتن یک پرده خوب باعث می شود نور کافی داشته باشید و محیط را گرم و جذاب بیارایید.

   به دنبال مدل پرده های جدید 2021 هستید؟ شما می توانید کانتری دلخواه خود را از طریق فروشگاه ما سفارش داده و تهیه کنید. در این صورت شما یک پرده کاملا شخصی خواهید داشت.

  گفتیم که در ایران هم کانتری محلی داریم. بسته به این که در چه منطقه ای هستیم پرده انتخابی ما می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در مناطق سردسیر پرده قرار است جلوی ورود سرما را بگیرد و در واقع یک عایق برودتی هم هست. در نقاطی که هوا خیلی گرم است پرده باید بتواند جلوی ورود بیش از اندازه نور خورشید را بگیرد. پرده ها می توانند نقش پارتیشن داشته و دو فضا را از هم جدا کنند. یک نوع خیلی خاص از کانتری ایرانی می تواند پرده هایی باشد که عشایر عزیزمان استفاده می کنند. البته با یک نگاه خلاقانه می توان با همین پرده ها که از حصیر و پشم گوسفند و… تهیه می شوند برای منزل هم پرده تولید کرد، یک پرده خاص با فرهنگ ایرانی.

  مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای و یا فانتزی و.. همه را می توان به صورت بومی اجرا کرد.

   

  پرده آشپزخانه به سبک وینتیج

   

  وینتیج به شما نشان می دهد که برای آشپزخانه حتی می توانید پرده های رنگی هم استفاده کنید. این پرده ها می توانند آشپزخانه شما را به فضایی پر جنب و جوش و جذاب تبدیل کنند. آشپزخانه ها در سبک مدرن پر از فلزات و برق های این شکلی است که با یک پرده زنده و گرم می توانید خستگی چشم هایتان را بگیرید.

   

  اگر دلتان می خواهد دکوراسیون آشپزخانه تان را بر اساس سبک خاصی بنا کنید ابتدا خوب است که در مورد سبک های مختلف مطالعه نمایید. در مورد پرده های فانتزی آشپزخانه و مدل پرده های جدید 2021  چه قدر اطلاعات دارید؟

  پرده های گل دسته ای که روی پرده اصلی قرار می گیرد انتخاب خوبی است که پس از اجرا می توانید زیبایی ان را ببینید. الگوهای جسورانه باعث می شود پرده خاص و متفاوتی داشته باشید. شما می توانید با طرح های مختلف پرده آشپزخانه تان، چشم افراد را از خطاهای موجود در محیط دور نمایید.

  سبک مدرن را هم می توانید برای پرده هایتان استفاده کنید که در آن خطوط موازی یا شکسته و رنگ های روشن و سایه دار زیاد دیده می شود. یک کار جالب دیگر این است که طرح مد نظر خودتان را روی پارچه پیاده کرده و مورد استفاده قرار دهید. این که چه سبکی را برای پرده هایتان انتخاب می کنید کاملا به روحیه و نگاه شما به اطراف تان بستگی دارد.

  پرده آشپزخانه به سبک مدرن

   

  آشپزخانه های مدرن معمولا با توجه به حال و هوای صنعت پیش می روند. پرده های فانتزی آشپزخانه هم می تواند جزء پرده های مدرن محسوب شود.

  شما می توانید هر جنس پارچه ای را برای یک پرده مدرن انتخاب کنید. مدرن بودن یعنی این که سنتی نباشید و قدیمی هم نباشید. معمولا در آشپزخانه های مدرن پرده هایی یک دست با رنگ خنثی و بدون شکست را می بینیم. بافت این پرده ها ساده و نرم است و دقیقا سبک مینیمال را در ذهن شما تداعی می کند. پرده شید، فانتزی، برقی و.. را هم می توانید در این دسته مورد استفاده قرار دهید.

  برای یک خانه مدرن پارچه های زر بافت همیشه انتخاب خوبی است. این پرده ها به آشپزخانه وزن می دهد و باعث می شود لوکس به نظر برسد. دقت کنید که پارچه های زربافت ضخیم برای این کار مناسب نیست و باید از انواع سبک تر آن استفاده نمایید.

  پارچه های راه راه عمودی و افقی به مدرنیته نزدیک هستند و نمای جذابی به شما می دهد. اگر هم پرده تان حال و هوای دیگری دارد می توانید با یک نوار افقی در پایین ان ، سبک مینیمال را یادآور شوید.

  مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای می تواند سبک مدرن محسوب شود یا بسته به طراحی یاداور سنت هایمان هم باشد.

 • پرده آشپزخانه لوکس

   

  یک فضای لوکس چگونه پرده ای دارد؟ پرده های فانتزی آشپزخانه شاید خیلی برای فضای لوکس مناسب نباشد. اگر آشپزخانه شما به سبک ایتالیایی، فرانسوی و.. است خوب است که به پرده های لوکس فکر کنید. این پرده ها می تواند از جنس های توری یا ابریشمی باشد. مخمل هم از پارچه های زیبا است که برای این دسته پرده ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. نوع برش و دوخت در این پرده ها مهم است تا زیبایی لازم را به نمایش درآورد. هم چنین نحوه اویزان شدن، ارتفاع پرده و میزان کشش به طرفین هم مهم است. این موارد برای یک اشپزخانه لوکس خیلی بیشتر هم مهم می شود. حتی در انتخاب رنگ و طرح هم باید محتاط و و مراقب باشید.

  پرده های سلطنتی را هم می توانید در آشپزخانه استفاده کنید هر چند قبلا تنها برای سالن استفاده می شد. در مدل پرده های جدید 2021 پرده های سلطنتی خیلی خاص و زیبایی وجود دارد.

  پرده های صنعتی برای آشپزخانه

  این پرده ها از نظر اشتعال نسبت به دیگر پرده ها ایمن تر است. البته عیب پرده های صنعتی این است که در صورت ایجاد مشکل نیاز به نیروی متخصص خواهید داشت تا عیب را برطرف کند.

  تاثیر رنگ ها در پرده آشپزخانه

  رنگ ها همیشه اثر مهمی در زیبایی محیط دارند. برای پرده های فانتزی آشپزخانه و دیگر انواع پرده ها رنگ همیشه مهم است. بسته به سلیقه شخصی، دیگر عناصر دکوراسیون و فضای مورد استفاده می توانید رنگ پرده تان را انتخاب نمایید.

 • پرده آشپزخانه به رنگ زرد

   

  پرده زرد می تواند حس سرزندگی و امید را به شما هدیه دهد. این رنگ باعث می شود نور طبیعی به سادگی وارد محیط شود. زرد رنگ ارامش بخشی است که هر چه از سایه های روشن تر آن استفاده کنید آرامش بیشتری هم به شما می بخشد. هر چه زرد به سمت طلایی برود خشن تر و مجلل تر می شود. این رنگ گرمای بیشتری را هم القا می کند مانند شعله های آتش. زردهای براق لوکس تر دیده می شود و چشم ها را خیره می کند. مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای و دیگر انواع پرده  در رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شود.

پرده آشپزخانه به رنگ قرمز

 

مطمئنا یک پرده قرمز حسابی توی چشم است. قرمز می تواند نظم و یک پارچگی به محیط بدهد. دهه پنجاه میلادی وقتی که زندگی به سمت سبک جدیدتری می رفت استفاده از پرده های قرمز متداول شد. از این پرده ها برای مراسم مهم و پر هیجان هم استفاده می شود. قرمز میان اهمیت محیط را بالا می برد. می توانید از مخمل یا ابریشم قرمز برای این کار استفاده کنید. با ما موافقید که مخمل قرمز از مجلل ترین انتخاب ها است؟

مدل پرده های جدید 2021 در رنگ های مختلف قابل انتخاب است.

پرده آشپزخانه به رنگ آبی

 

رنگ آبی را می توانید برای اکثر فضاها مورد استفاده قرار دهید. آبی رنگی است که به خوبی با همه رنگ ها و با هر محیطی هماهنگ می شود. شما می توانید پرده کانتری، مدرن، لاکچری و.. را با رنگ آبی پیاده سازی کنید. آبی به شما حس تمیزی و نظافت، سرما و عمق می دهد.

 

پرده آشپزخانه به رنگ سبز

 

پرده های فانتزی آشپزخانه  و دیگر انواع پرده می تواند رنگ سبز داشته باشد. سبز رنگ طبیعت و ارامش است. با داشتن پرده ای به رنگ سبز همین حس ها را دریافت خواهید کرد. سبز روح افزا است و حال محیط شما را خوب می کند. وقتی نور آفتاب به پرده بتابد زیبایی آن را بیشتر هم حس می کنید البته منظورمان سبز خیلی تیره نیست.

پرده آشپزخانه به رنگ سفید

 

 

تمامی افرادی که به مدرنیته علاقه مند هستند رنگ سفید را دوست دارند. پرده آشپزخانه به سرعت کثیف می شود با این حال پرده سفید ان قدر زیبا است که ارزشش را دارد سختی شست و شو را به جان بخرید. البته با رعایت فاصله مناسب پرده تا اجاق گاز و برخی نکات دیگر می توانید فواصل شست و شوی پرده آشپزخانه را بیشتر کنید. نظرتان در مورد مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای با رنگ سفید چیست؟ از نظر ما انتخاب خوبی است که البته باید مرتبا تمیز شود.

 

پرده با رنگ های خنثی انتخاب مناسبی برای آشپزخانه

 

اگر دوست دارید آشپزخانه تان حال و هوایی ساده داشته باشد از رنگ های خنثی استفاده نمایید. رنگ های خنثی بی طرف هستند و به خوبی می توانند آرامش را به شما هدیه دهند. این رنگ ها معمولا زود چرک نمی شوند و این هم مزیت دیگری برای ان ها است. البته دقت کنید که رنگ های خنثی تقریبا بی هیجان هم هستند. رنگ های خنثی در مدل پرده های جدید 2021 زیاد به چشم می خورد.

نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

 

 • تا حد امکان پرده هایی را انتخاب کنید که قابل شست و شو باشد. نگران ظرافت پرده ها نباشید. معمولا راهنمای شست و شوی پارچه نشان می دهد که چگونه باید ان را بشویید.
 • این که سایز پرده تان را به درستی تعیین کنید موضوع مهمی است. نکته خیلی مهم این است که میزان پارچه علاوه بر ابعاد پنجره به مدل پرده هم بستگی دارد. یک کارشناس با تجربه به خوبی می تواند مشخص کند که میزان پارچه لازم چه قدر هست.
 • پرده های سبک برای سالن و نشیمن مناسب هستند و پرده های نازک برای آشپزخانه. از انتخاب پرده های خیلی سنگین برای آشپزخانه خود داری کنید. برای پرده های فانتزی آشپزخانه و انواع دیگر پرده ها به سبک بوذدن پرده دقت کنید.
 • به وجود علامت لایه محافظ نور آفتاب بر روی پارچه ها دقت کنید. این مورد خیال شما را راحت می کند که اشعه های مضر خورشید نمی توانند به داخل نفوذ کنند. البته بسیاری از پارچه ها این علامت را ندارند و جای نگرانی نیست. با باز و بستن پرده می توانید میزان نور ورودی را کنترل نمایید. مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای از این نظر که باز و بسته می شود دست شما را برای تنظیم میزان نور باز می گذارد.
 • کلام آخر

   

  معتقدیم در کنار تمامی اصول دکوراسیون، نظر شما هم فوق العاده مهم است. برای این که ارتباط درستی میان سلیقه خودتان و سبک های دکوراسیون پیدا کنید می توانید با کارشناسان ما در پرک مشورت نمایید. در این مطلب در مورد مدل پرده های جدید 2021 ، پرده های فانتزی آشپزخانه و مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده ایم.