پرده ایتالیایی یک انتخاب شیک

پرده ایتالیایی یک انتخاب شیک

 

یکی از شیک ترین پرده هایی که می توانید برای محیط تان انتخاب کنید، پرده های ایتالیایی است. افراد زیادی در جستجوی پارچه مبلی ایتالیایی، پارچه پرده ایتالیایی، پارچه مبلی جدید و قیمت پارچه ایتالیایی هستند. افراد خاص پسند و آن هایی که دلشان می خواهد همه چیز در اطراف شان لوکس و مجلل باشد معمولا به پرده های ایتالیایی علاقه مند هستند. ما در پرده “پرک کو” انواعی از بهترین پرده های ایتالیایی را برایتان جمع آورده ایم.

پرده ای خاص به نام پرده ایتالیایی

در قرن 18 پرده های ایتالیایی به شکل چشم گیری مورد استفاده قرار گرفت. البته خیلی قبل از این، حتی در روم باستان این پرده ها وارد دنیای پرده شده بودند. فضاهایی که می گوییم را تصور کنید و لذت ببرید. قلعه ها و کاخ های شاه نشین همیشه با پرده های ایتالیایی تزئین می شد. افراد ثروتمند علاقه مند بودند پنجره های قوسی منازل شان را با این پرده ها چندین برابر زیباتر به نمایش بگذارند. هم چنین درگاه های مختلف هم با پرده های ایتالیایی پوشانده می شد. این پرده ها بیسشتر نقش تزئینی داشتند و صاحبخانه با استفاده از پرده ایتالیایی سعی در نشان دادن موقعیت اجتماعی بالای خود داشت.

اگر شما هم در دسته افراد خاص پسند قرار می گیرید می توانید انواع پارچه پرده ایتالیایی را از فروشگاه ما انتخاب کنید. تمامی مراحل مشاوره، تعیین سایز، دوخت و نصب توسط تیم پرک کو انجام می شود.

دو بوم عمودی در بالای برخی از مدل های پرده ایتالیایی قرار می گیرد که می تواند از هم فاصله داشته باشد یا این که به کلی از هم جدا شود. این پرده ها بلند هستند و در قسمت پایین روی زمین می ریزد. برخی از مدل های این پرده در چین های نیم دایره و به صورت مورب به سمت بالا می رود. پرده ایتالیایی می تواند دو پیکاپ در دو طرف داشته باشد که متقارن یا نامتقارن باشد. در بعضی از مدل های این پرده ها، جا به جایی امکان پذیر نیست.

پرده های ایتالیایی کلاسیک، اشرافی و ظریف هستند. اکسوری هایی مثل روبان های ساتن، حاشیه، منگوله های بزرگ، طناب های تزئینی و.. از جمله مواردی هستند که در سبک پرده ایتالیایی زیاد به چشم می خورد.

برخی از اصطلاحات مربوط به این پرده ها شما را گیج می کند؟ هیچ نگران نباشید شما می توانید در اینستاگرام ما انواع مدل های پرده ایتالیایی را دنبال کنید یا این که در گالری همین وب سایت نمونه کارهایمان را ببینید. در حقیقت شما به کلمات و اصطلاحات تخصصی احتیاج ندارید. راحت ترین کاری هم که می توانید انجام دهید این است که با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی بگیرید. از پارچه های ایتالیایی می توان به عنوان پارچه مبلی ایتالیایی هم استفاده کرد.

پرده های مدرن ایتالیایی

پرده های ایتالیایی علاوه بر مدل های سنتی، در طرح های مدرن هم ارائه می شوند. پرده های مدرن تفاوت هایی دارند و در کل بیشتر به راحتی شما کمک می کند. این پرده ها از نظر قدی کوتاه تر هستند تا شما راحت تر باشید و البته هم زمان شیک و لوکس هم هستند. در این سبک شما می توانید قد پرده تان را حتی تا لبه پنجره در نظر بگیرید. در پرده های ایتالیایی به شکل مدرن معمولا پارچه ها، کراوات ها و چین ها به شکل نامتقارن قرار می گیرند. اکثرا پارچه ها با لومن آویزان شده و قنداق ندارند. اکسسوری های پرده های مدرن ایتالیایی نسبت به نمونه های سنتی، کوچک تر و کمتر هستند. برای داشتن پارچه مبلی جدید هم می توانید از پارچه ایتالیایی استفاده کنید.

پارچه و رنگ در پرده ایتالیایی

قبل ترها برای تهیه پرده ایتالیایی از پارچه های سنگین و متراکم استفاده می شد. این پرده ها پوشانندگی و حجاب بالایی دارد. معمولا از پارچه های ابریشمی، بروکاد، مخمل و ساتن استفاده می شد.

امروزه تنوع پارچه خیلی بیشتر است. پرده ها می توانند مخلوطی از الیاف طبیعی و مصنوعی باشند. این پارچه ها اکثرا از پنبه و کتان تولید می شوند، پرده های ایتالیایی امروزه ضخیم و سنگین نیستند.

امروزه در پرده های ایتالیایی از پارچه های ابریشمی و ارگانزا استفاده می شود که باز هم حجاب دارند. گاهی اوقات برای این که پرده ها بهتر بایستد روی پایین بوم ها کار می شود تا کمی سنگین شود.

قبلا پرده های ایتالیایی در رنگ های سبز، سورمه ای، آبی و قهوه ای دیده می شد. بشر همیشه دنبال تنوع بیشتر است و به همین دلیل امروزه هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ ندارید. پرده های ایتالیایی حتی گاهی نقاشی های جذابی دارد که یک فضای مدرن و خاص برایتان ایجاد می کند. برای انتخاب پرده های طرح دار، بسته به سلیقه خودتان می توانید نقش بزرگ یا کوچک را تهیه نمایید.

پرده های کلاسیک ایتالیایی معمولا تیره هستند. در صورت استفاده از این پرده ها می توانید آن ها را با پرده های نازک تر و رنگ های روشن تر ولی هماهنگ، ترکیب نمایید.

از پرده های ایتالیایی می توانید در منازل، نمایشگاه ها، سالن های جلسات، موزه، رستوران و.. استفاده نمایید. به صورت کلی در هر فضایی که می خواهید فوق العاده شیک به نظر برسد می توانید از پرده های ایتالیایی استفاده کنید. قیمت پارچه ایتالیایی برای مدل و طرح های مختلف متفاوت خواهد بود.

تمامی ویژگی های پرده ایتالیایی برای پارچه مبلی ایتالیایی هم صادق است.

 

آشپزخانه و پرده ایتالیایی

برای آشپزخانه می توانید از پرده های ایتالیایی استفاده کنید. توصیه می کنیم پارچه این پرده ها سبک باشد. مثلا تور انتخاب خوبی محسوب می شود. البته پاره پرده آشپزخانه باید قابلیت این را داشته باشد که به کرات شسته شده و آسیب نبیند. بخار غذا و چربی های فضای آشپزخانه دلیل این موضوع است.

 می توانید در آشپزخانه پرده نامتقارن داشته باشید.  با در نظر گرفتن رنگ و مدل مناسب برای پرده آشپزخانه، این فضا را بزرگتر به نظر برسانید. پرده آشپزخانه خوب است از پارچه های ساتن، تور، پنبه، ابریشم یا ژاکارد سبک تهیه شود. برای مبلمان آشپزخانه با پارچه مبلی جدید، یکی از بهترین گزینه ها،  پارچه ایتالیایی است.

پرده ایتالیایی برای سالن پذیرایی

پرده ایتالیایی فضای سالن را شیک و منحصر به فرد به نمایش می گذارد. با ما موافقید که پرده از جمله مهم ترین مواردی است که دکوراسیون را تحت تاثیر قرار می دهد؟ توصیه می شود پرده های سالن را کاملا بلند انتخاب کنید تا زیباتر باشد. می توانید از قلاب ها، چین و اکسسوری های مختلف برای تزئین پرده استفاده کنید. دقت کنید که اگر فضایتان کوچک است استفاده از پرده با اکسسوری های زیاد فضا را کوچک تر هم نشان می دهد. در صورتی که فضا کوچک نیست دست تان برای استفاده از اکسسوری ها بازتر است. در هر صورت حواستان به ارتباط تنگاتنگ همه عناصر دکوراسیون با یک دیگر باشد. کارشناسان ما می توانند در این زمینه هم به شما مشورت بدهند.

برای آگاهی از قیمت پارچه ایتالیایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پرده ایتالیایی در اتاق خواب

 اتاق خواب تان را به زیبایی با پرده ایتالیایی تزئین کنید. این پرده آرامش را به شما هدیه می دهد. اتاق خواب از ان جایی که مخصوص استراحت است نباید خیلی روشن باشد البته نباید از رنگ های تیره استفاده کنید که انرژی فضا بیافتد.

چین های ظریف بالای بوم ها انتخاب مناسبی برای پرده اتاق خواب است. شما می توانید برای اتاق خواب پرده ای انتخاب کنید که امکان تنظیم نور ورودی به اتاق را داشته باشد. هنگام خواب می توانید کاملا جلوی نور را بگیرید و پس از ان خورشید را به چشمان تان هدیه دهید.

افراد زیادی معتقدند استفاده از پرده ایتالیای در اتاق خواب، اتاق رابه فضایی رمانتیک تر و آرام تر تبدیل می کند.

برای داشتن پارچه مبلی جدید برای مبلمان اتاق خواب هم می توانید از پارچه ایتالیایی استفاده کنید.

مزایای پرده های ایتالیایی

  • پرده ایتالیایی ثابت به صورت کلی نیازی به حرکت ندارد و پرده های کشویی هم که به راحتی جا به جا می شوند.
  • شما می توانید با استفاده از پرده ایتالیایی دهانه پنجره تان را به هر شکلی که می خواهید از مستطیل تا قوس تزئین کنید.
  • پرده های ایتالیایی طرح های زیبا و جذابی دارند که فضای شما را شیک تر نشان می دهد.
  • اکثر این پارچه ها برای پارچه مبلی ایتالیایی هم استفاده می شود.

 

میزان پارچه مورد نیاز برای پرده ایتالیایی

بسته به این که پرده را در چه مدلی و برای چه فضایی می خواهید استفاده کنید، میزان پارچه لازم تعیین می شود. یک کارشناس باید از فضای شما بازدید کرده، از او برای پارچه، رنگ و مدل پرده مشورت بگیرید و سپس میزان پارچه مورد نیاز تعیین می شود.

توصیه ما به شما این است که اکیدا خودتان برای تعیین میزان پارچه مورد نیاز اقدام نکنید. چین، پیلی و بسیاری موارد دیگر که روی پرده ها اعمال می شود بر روی میزان پارچه مورد نیاز اثر می گذارد. شما تنها در صورتی می توانید میزان پارچه مورد نیاز برای پرده را تعیین کنید که به انواع پارچه ها و مسلما دوخت انواع پرده مسلط باشید.

 

قیمت پارچه ایتالیایی چند است؟

بسته به این که چه پارچه ای انتخاب می کنید قیمت آن ها متفاوت است. پارچه های ایتالیایی در رنگ، طرح ، جنس و قیمت های مختلفی وجود دارد. تنوع این پارچه ها ان قدر بالاست که می تواند هر سلیقه ای را پوشش دهد.

کلام آخر

پرده از جمله مهم ترین عناصر دکوراسیون است. یک پرده زیبا می تواند فضای شما را شیک تر، بزرگ تر و جذاب تر نشان دهد. خوب است که قبل از هر انتخابی برای پرده، با کارشناسان مشورت کنید. تمامی فضای شما با ویژگی هایش باید در نظر گرفته شود تا بتوانید بهترین پرده را انتخاب نمایید. پارچه مبلی ایتالیایی ، پارچه مبلی جدید و بسیاری موارد دیگر از جمله پارچه هایی هستند که می توانید تنوع مختلف ان ها را در فروشگاه ما مشاهده کنید. قیمت پارچه ایتالیایی با توجه به نوع پارچه ای که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.