پرده برای اتاق کودک

پرده برای اتاق کودک

در این متن ما با جزییات به پرده های مناسب برای اتاق کودکان نگاه خواهیم کرد .

کودکان چالش های منحصر به فردی در روند انتخاب پرده ایجاد می کنند . فاکتورینگ در سن ، سلیقه و رفتار آن ها متفاوت است . و این فقط در اتاق خواب آن ها صدق نمی کند . همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، حضور کودکان ممکن است بر تصمیمات انتخاب طرح پرده هر اتاق تاثیر بگذارد

مجموعه ی پرک چندین سال تجربه در این زمینه دارد ، بنابراین بعید به نظر می رسد که سبک خانه ، وضعیت و یا چالشی وجود داشته باشد که ما با آن روبه رو نشده باشیم .  با این وجود با توجه به تنوعی که تجربه کرده ایم ، تشخیص می دهیم که برخی اهداف در این مورد به خصوص تقریباً همیشه اعمال می شوند .

 

اهداف انتخاب پرده

شامل :

عملکرد

ماندگاری

ایمنی

زیبایی

قیمت معقول

 عملکرد

عملکرد مناسب  پرده ی اتاق کودکان شامل کاهش یا مسدود کردن نور خارجی (آفتاب ، چراغ های خیابان یا چراغ های خارج از خانه ) در مواقع لازم و اجازه دادن به ورود نور طبیعی در هنگام بیدار شدن و تقویت خلاقیت است .

همچنین پرده اتاق کودکان باید فضایی را برای ایجاد حریم خصوصی برای لباس پوشیدن و بازی درست کند .

 

شما برای اتاق خواب کودک خود به پرده احتیاج دارید که در راستای اهداف ذکر شده ساخته و پرداخته شده باشد و همه ی ویژگی های لازم را داشته باشد .

برای شروع ، اتاق های خواب کودکان معمولا فاقد فضا هستند . وسایل حجیم مانند تخت خواب ، میز ، کمد و جعه های اسباب بازی می توانند فضای زیادی از اتاق را اشغال کنند . حتی گاهی ممکن است که اتاق کودکان آنقدر شلوغ باشد که تشخیص فرش اتاق سخت باشد … در چنین فضاهایی ممکن است پرده هایی با طول زیاد ، مناسب نباشند .

آیا می توانید پرده هایی داشته باشید که جلوی نور مزاحم را بگیرد ، اما به خورشید اجازه دهید که روزانه اتاق کودک شما را روشن کند ؟

بله !

شما می توانید از ترکیب دو پرده استفاده کنید . پرده ی شبانه و پرده ی روزانه .

پرده ی شبانه همان پرده ایست که قرار است در مواقع لازم اجازه ی عبور هیچ نوری را به اتاق کودک ندهد ، و پرده ی روزانه قرار است در هنگام روز نور  خورشید را به نرمی ، به اتاق کودک بتاباند .

اجازه ی ورود نور ملایم برای اتاق کودک در هنگام روز ، می تواند اتاق را به یک مکان مناسب برای بازی کودک شما تبدیل کند .

نور ملایم در روز می تواند خلق و خوی کودک را آرام و در عوض خلاقیتش را افزایش دهد .

پرده روزانه اتاق کودک باید به اندازه ای نور را عبور دهد تا کودک مدرسه ای بتواند تکالیفش را به راحتی در آن نور انجام دهد .

Classic children room white color 3D rendering

کودکان همچنین وابسته به جنسیتشان ، چالش های گوناگونی را برای انتخاب پرده ایجاد می کنند ؛ گاهی این چالش ها مشترک و گاهی بسیار متفاوت است .

ما در عصری زندگی می کنیم که برخی معتقدند استراتژی های طراحی پرده برای دختران و پسران باید یکسان باشد . در گالری پرک ، ما برای کسانی که این استراتژی ها را هم دنبال می کنند ، پیشنهاد هایی داریم .

ما از زمانی که مرسوم بود «آبی برای پسران ، صورتی برای دختران» گذر کردیم .

با این وجود جنسیت فرزند شما هنوز هم می تواند ، هنگام انتخاب رنگ ، جنس پارچه و مضامین ، موثر باشد .

 

 

 

در گالری پرک ، ما تجربیاتی در این خصوص کسب کرده ایم که مایلیم برای کمک به شما در انتخاب پرده ی مناسب ، آن تجربیات را در اختیارتان قرار دهیم .

بسیاری از دختران از پرده های نرم ، زیبا و جسورانه لذت می برند و از حس رویایی مانندی که هنگام گذر نور از پرده به اتاقشان وارد می شود ، بسیار استقبال می کنند .

پسران نیز بیشتر طرفدار طرح های هندسی و ترکیب رنگ های سفید و سورمه ای هستند.

در هر دو صورت اگر برای پرده به سراغ انتخاب رنگ های خام و تیز رفته اید ، می توانید با اسفاده از رنگ های خنثی در مناطق دیگر اتاق ، تعادل بیشتری به فضا بدهید .

لازم به ذکر است در کل ، استفاده از رنگ های خنثی برای اتاق کودکان بسیار مناسب است و تعادل بهتری را در فضا ایجاد می کند .

معمولاً بهتر است از طرح های افقی به جای طرح های عمودی در اتاق کودکان استفاده شود .

تزئین اتاق خواب کودک قطعاً کار ساده ای نیست ! چرا که پیدا کردن یک پرده که همه ی ویژگی ها را دارا باشد آسان نیست . از طرفی باید بدانید که کودک شما از طرح هایی که شما انتخاب می کنید خوشش خواهد آمد زیرا در غیر این صورت احساس می کند مجبور است با انتخاب شما زندگی کند . بنابراین بهترین کار این است که آن ها را در روند تصمیم گیری مشارکت دهید.

قبل از رفتن به فروشگاه حتماً با فرزند خود مشورت کنید . شما باید آنچه که فرزندتان در ذهن دارد بدانید و باید به او یاد آور باشید که در مورد جزئیات واقع بینانه نظر دهد .

زمانی که به انتخاب رنگ پرده می رسید ، به خاطر داشته باشید که کودکان معمولاً رنگ های روشن و پر رنگ را دوست دارند . بنا براین حتی اگر برای شما جذاب باشد ، کودکتان به رنگ های قهوه ای و یا طلایی راضی نمی شود .

   ماندگاری

 

همگی می دانیم که کودکان سرشار از انرژی و زندگی هستند اما گاهی این انرژی ممکن است آزار دهنده باشد . پرده اتاق کودکان به نسبت پرده های دیگر خانه ، در معرض بیشترین آسیب ها و آزمایش ها توسط کودکان قرار می گیرد . کودکان پرده ها را می کشند ، لکه دار و یا نقاشی می کنند . چین می زنند و یا از پشت آن به عنوان محل بازی استفاده می کنند .

پس هنگام انتخاب  پرده برای اتاق کودک باید توجه داشته باشیم پارچه ای که انتخاب می

 کنیم به گونه باشد که به راحتی بتوان از لکه های به وجود آمده روی آن خلاص شد؛ وحتماً زمان نسب آن باید حواسمان باشد که پرده به هیچ عنوان مستعد کنده شدن و یا افتادن نباشد .

   ایمنی

 

یکی از نکات بسیار مهم در مورد پرده اتاق کودکان استفاده نکردن از پرده های کرکره ای است . چراکه بند کناری پرده های کرکره ای سالانه جان 2 کودک را می گیرد و بهترین انتخاب برای اتاق کودکان پرده های پارچه ای با مکانیزم ساده است .

همچنین پارچه ی پرده ی اتاق کودکان باید از جنس الیاف ضد حساسیت باشد .

 زیبایی

 

اتاق کودک باید در عین زیبایی سرگرم کننده و دارای دکوراسیونی پویا باشد .

هچنین برای کودکان 4 سال به بالا بهتر است یک الگو برای پرده در نظر بگیرید . چراکه کم پیش می آید کودکان پرده هایی بدون طرح و ساده را ترجیح دهند . یک پسر ممکن است از الگویی با  طرح قایق  به همراه دزدان دریایی و یا ماشین لذت ببرد . یک دختر می تواند از پرده ای با طرح گل لذت ببرد . اگر می خواهید مطمئن شوید که تصمیم درستی می گیرید ، می توانید همراه با فرزندتان به گالری پرک بیایید و ما در اینجا با کمال میل برای انتخاب بهترین پرده به شما مشاوره خواهیم داد .

بیشتر کودکان بیشترین وقت خود را در اتاقشان سپری می کنند . خواه خواب باشند ، بازی کنند، کار های مدرسه انجام دهند و یا حتی فقط تلویزیون تماشا کنند ، آن ها در فضای شخصی خود احساس راحتی بیشتری دارند .

خلاقیت های رنگارنگ

اگر کودک شما حیوانات را دوست دارد و به باغ وحش علاقمند است ، بهتر است از شخصیت های حیوانات بر روی پرده ی اتاقشان استفاده کنید . ما در گالری پرک طیف وسیعی از پارچه ها را با طرح هایی از حیوانات رنگی به شما ارائه می دهیم . شما می توانید از این پرده ها برای تکمیل دکوراسیون رنگارنگ اتاق فرزند خود ، استفاده کنید .

مدل مناسب پرده با طرح حیوانات برای اتاق خواب کودک

فضا های خیال گونه

اگر فرزند شما عاشق تخیل کردن است و همیشه خود را در کنار پری ها و موجودات افسانه ای تصور می کند ، شما می توانید از علاقه ی کودک خود در روند بهبود خلاقیتش به صورت طرح هایی بر روی پرده ی اتاقش ، استفاده کنید . این گونه طرح ها ، اتاق خواب هر کودکی را زیبا می کند . شما می توانید برای القای حس بیشتر از پالت رنگ های پاستلی برای دکوراسیون اتاق خواب فرزندتان استفاده کنید .

مدل پارچه با طراحی خیال گونه

فضاهای ماجراجویی

اگر فرزند شما روحیه ی ماجراجویانه دارد و آرزوی سفر به کل دنیا را دارد ، او از طرح هایی با موضوعات سفر و فضاهایی کاشفانه استقبال می کند . ما در گالری پرک به شما پیشنهاد می دهیم از پرده هایی با طرح های نقشه ی کشور ها و یا تصاویر شهر ها و یا حتی سواحل و دریا ها ، استفاده کنید . شما در این صورت روحیات مثبت و ماجراجویانه ی کودک خود را تقویت می کنید .

طراحی نقشه ی کره ی زمین ،مناسب برای اتاق خواب کودک و نوجوان.

فضا های مربوط به مد

اگر پسر یا دختر شما خیاطی و طراحی مد را دوست دارد ، همین موضوع می تواند منبع الهام بخشی برای انتخاب طرح مناسب پرده ی اتاق فرزندتان باشد . با وجود الگو های بسیار زیادی که برای انتخاب وجود دارد ، مطمئناً در گالری پرک می توانید پرده ای پیدا کنید که با علایق فرزندتان مطابقت داشته باشد. برای مثال ما چند نمونه عکس در این راستا برای شما قرار داده ایم .

بازی با رنگ و نور در طراحی پرده .

فضاهای ساحلی

بسیاری از کودکان به دریا و موجودات دریایی علاقمندند. شما می توانید از پالت رنگی که حس دریا را به کودکان القا کند ، برای پرده ی اتاقش استفاده کنید .

پالت رنگی تم دریایی .

فضاهای مربوط به طبیعت

پرده های گل دار برای هر اتاقی ، نه تنها اتاق کودکان ، جذابیت به خصوصی دارند . گل ها ، رنگارنگ و خلاقانه هستند و تنوع بسیاری دارند . ما در گالری پرک طیف گسترده ای از پارچه های گل دار در تنوع و رنگ های بسیار به شما دوستان عزیز ارائه خواهیم داد .

ما امیدواریم که ایده های الهام بخش و مناسبی را برای تزئین اتاق فرزندانتان به شما عزیزان داده باشیم .

  

حال شما در مورد انتخاب پرده ی اتاق کودک خود اطلاعات مناسبی را دارید .

شما می توانید پرده ای زیبا ، کاربردی ، ایمنی همراه با سبکی ماندگار و قیمتی معقول ، برای اتاق کودک خود داشته باشید . تیم ما در گالری پرک آماده است تا به شما بهترین پیشنهاد ها را برای دستیابی به بهترین نتایج در این خصوص ، ارائه دهد .

بیایید پرده ای انتخاب کنیم که بتواند احساس خوش آیندی ایجاد کند .

نکته مهم از نظر گالری پرک  در همه موارد ، توجه داشته باشید که مرسوم است که میله را 15 سانتی متر بالاتر از پنجره قرار دهید ، بنابراین 15 سانتی متر به اندازه گیری خود اضافه کنید برای پرده  پذیرایی و سالن توجه کنين ارتفاع پرده  پذیرایی و سالن  بايد از سقف باشد تا بلندی  پذیرایی و سالن شما به نمايش در آيد.
حرير يا تور 
پرده  پذیرایی و سالن بايد چين 3 برابر داشته باشد ولی اگر اين حرير يا تور طرح دار است بسته به درشتی طرح آن می شود چين جرير پرده  پذیرایی و سالن را کمتر گرفت مثلا  چين 2 يا 2.5 برابر

طراحی مناسب به همراه ماندگاری بالا.

مدل مناسب برای اتاق خواب کودک

طراحی مناسب با روحیات ماجراجویی.